Umut Ertugan Kimdir?

935355_10151569450839629_940892440_n (1)


Merhabalar!

Ben deniz, Umut ERTUGAN!

Umut Ertugan, 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş ama kendisini Eskişehir’li olarak tanıtmaktan mutluluk duyan birisidir. Liseyi yeni adıyla Tuncay Azaphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okumuş olup, İstanbul Gelişim Üniversitesi ile eğitim hayatına etmiştir. Beklenmedik bir şekilde bir gün Erasmus’u kazanmış olup yolu Polonya’nın Lublin şehrine düşmüştür. Burada Lehçe dilinde Politechnika Lubelska, İngilizce ise Lublin University of Technology diye geçen Lublin Teknoloji üniversitesinde Bilgisayar Bilimi eğitimi almıştır.  Lublin küçük, sevimli, doğal ve bir hayli eğlenceli gelmiş olacak ki Erasmus’u bitirip Türkiye’ye dönüp Gelişim Üniversite’nden de mezun olup geri dönme planları yapmayı planlamıştır. Geri dönmek o kadar kolay değildi tabi. Her hedefin bir zoluğu olduğu gibi bu hedef içinde bir işte çalıştı 1 yıl boyunca ve bu sürede en sevdiği araba modeli olan VosVos’unu Şerafettin Niyazi’sini aldı. Şerafettin Niyazi onun için ne kadar önemli olsa da “önce eğitim” diyerek istemeyerek de olsa arabasını satıyor ve üstüne işinden de ayrılıp Polonya’da Lublin şehrinde WSEI üniversitesine kayıt oluyor. Lehçesi Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, İngilizcesi ise University of Economics and Innovation in Lublin, Türkçesi Lublin Ekonomi ve İnovasyon Üniversitesi diye geçmektedir. Şuan burada Lehçe dilinde Yazılım Mühendisliği okumaktadır.

Hobileri arasında gitar çalmak başta olmak üzere yabancı dizileri takip etmektedir. Etkinliklere katılmaktan geri kalmaz hatta kim var kim yok toplar katılır. 😀 Kaan ve Mesut^^ bugün ne yapıyoruz? Neyse konumuza dönelim.

Teknoloji haberlerini takip etmekten mutluluk duyar ve birçok proje fikri üzerine çalışmaktadır. Eğer sizinde bir projeniz varsa katılmaktan da mutluluk duyacaktır.


Şerafettin Niyazi

Bu görmüş olduğunuz kırmızı VosVos’un adı Şerafettin Niyazi. Bir sürü zorluk çıkarsa da beni yarı yolda bırakmadı. 😀

BLOG

My everyday life about portrait, travel and wedding photographer. Stories of my life and work.

TRAVEL

My travel days with describe, tips and tricks, and a lot of colorful photos.