Öncelikle ilk klibini yayınladığı senin yüzünden klibini paylaşarak yazımıza devam edelim..

 

Feridun Düzağaç’tan yeni albüm müjdesi !

Feridun Düzağaç, üç yıl ara verdikten sonra, FLU albümünü yayımladı.

 

Feridun DÜZAĞAÇ yine kendi tarzı ve yorumuyla başarılı bir albüm ile karşımızda. Defalarca sıkılmadan dinlediğim bu albümün her şarkısını sizlere tavsiye ederim.

Özellikle de “Ansızın ve Nedensiz” 

Beğeneceğinizi umarak albüm hakkında ki ek bilgilere yer veriyorum yazının devamında.

 

 

 

Albüm Hakkında:

 

Albüm Listesi
01-Seyrüsefer
02-Gönül
03-Senin Yüzünden
04-Sana Deliriyorum
05-Unutama Beni
06-Ansızın ve Nedensiz
07-Belki Bir Gece
08-Tek Başına
09-Bugün
10-Yaz

 

On şarkının yer aldığı FLU albümünde, 7 şarkının söz ve müziği Feridun Düzağaç’a ait. Fikret Kızılok imzalı ‘Tek Başına’, söz ve müziği Şemi Diriker’e ait olan, Esmeray’dan dinlediğimiz ‘Unutama Beni’, bir Murat Hasarı şarkısı olan ‘Yaz’ ve Feridun Düzağaç’ın “baş eserim” dediği ‘Gönül’ de bu albümde yer alıyor…

Feridun Düzağaç, Can Alper ve Arıkan Sırakaya prodüktörlüğünde hazırlanan ‘FLU’nun mix&mastering’i Arıkan Sırakaya ve Cem Büyükuzun’a ait. Babajım Stüdyolarında kaydedilen albümün fotoğrafları ise Yağmur Kızılok imzasını taşıyor.

İskender Paydaş düzenlemesi ile albümde yer alan ve açılış şarkısı olan ‘Senin Yüzünden’ , yarım kalmış ve kenara bırakılmış bir şarkı iken, sanatçının twitter’da gördüğü ‘Senden sonra beni kim öptüyse senin yüzünden’ cümlesi ile yeniden hayat buluyor. Şarkı, aşkın sosyal medyadaki hafif meşrep yorumlarına göndermelerde bulunurken, Feridun Dūzağaç şöyle ekliyor;

‘yazanın tek kaygısı var oysa,
aşkı böyle bilmesin çocuklar’

‘Güzel bir filmin ortasında çalan şarkılar gibi…’
Feridun Düzağaç, yeni albümü FLU ile ilgili şunları dile getiriyor: “Flu, uzun ve seyri değişen bir sürecin sonu… Dinleyenlerinin ve sevenlerinin yüklediği anlama direnmeye ve onu görmezden gelmeye çalışan yorgun bir şarkı yazarının, ‘biraz durup dinlenmeli, belki de başka şarkılar söylenmeli’ diye düşündüğü, kendi şarkılarını nadasa bırakmayı uygun bulduğu bir dönemin ardından “gönül dostu” dinleyicilere sunulan bir albüm…”