Suriye Elektronik Ordusu boş durmuyor. ABD’ye yönelik saldırılarını artıran grubun son hedefi E-Bay ve PayPal oldu. Korsanlar, kişisel hesapları hedef almadıklarını duyurdu.

 

Son dönemde adından sık sık söz ettiren Suriye Elektronik Ordusueylemlerini sürdürüyor. Ülkelerindeki iç savaşa dikkat çekmek amacıyla dünya çapında çeşitli ülkeleri ve kuruluşları hedef alan rejim yanlısı grubun son saldırısı E-Bay ve PayPal‘a yönelik oldu. Her iki sitenin de Birleşik KrallıkFransa ve İsrail sayfaları saldırıdan etkilendi.
E-Bay İngilere’nin Saldırı Sırasında Ekran Görüntüsü
ebay-sea1391294475

“Kullanıcı Hesaplarını Hedef Almadık”

 

E-bay ve PayPal’ı hedef aldıklarını duyuran grup sözcüleri, bunun bir “hacktivist operasyon” olduğunu ve hesap bilgilerini hedeflemediğini açıkladı. Mashable sitesine bilgi veren Suriye Elektronik Ordusu üyesiTr3 Ph0, “Bunu kullanıcıların hesaplarını ele geçirmek için yapmadık.” şeklinde konuştu. SEO üyesi, her iki sitenin de ana sayfasının çeşitli yerlerlerinde 30 dakika boyunca logolarının görülmesini sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Suriye Elektronik Ordusu daha önce de Cnn‘den Huffington Post‘a,Microsoft‘tan Başkan Obama‘nın hesaplarına kadar birçok farklı kurum, kuruluş ve kişeye saldırı düzenlemişti. Suriye’deki iç karışıklık sona erene kadar grubun eylemlerini sürdüreceği tahmin ediliyor.